Śląskie – praca operatora koparko ładowarki – wymagania i wynagrodzenie

RYNEK PRACY

10 Maj · Paweł · Brak komentarzy

Jesteś pracownikiem fizycznym i szukasz sposobów na podniesienie swoich kwalifikacji, a co za tym idzie, wysokości wynagrodzenia? Zostań operatorem koparko ładowarki. Wystarczy skończyć odpowiedni kurs.

 

Praca operatora koparko ładowarki

 

Koparko ładowarka to rodzaj maszyny budowlanej, łączącej funkcje – jak sama nazwa wskazuje – koparki oraz ładowarki. O ile więc operator koparki ma za zadanie głównie wykonywanie wąskich wykopów, do zadań osoby obsługującej koparko ładowarkę należy też załadunek i przenoszenie urobku bądź różnych obiektów.

 

Od pracy na koparce operowanie koparko ładowarką różni również wszechstronność zastosowania tego urządzenia. Za jego pomocą można na przykład przygotować grunt pod budowę chodnika bądź ścieżki rowerowej, odśnieżyć drogę, przesadzić drzewo, wykopać rów melioracyjny, a także wykonać wiele innych prac budowlanych i porządkowych.

 

Operator koparko ładowarki – uprawnienia

 

By móc pracować jako operator koparko ładowarki, należy zdobyć odpowiednie uprawnienia. Kandydat musi zapisać się na szkolenie obejmujące zarówno część praktyczną, jak i teoretyczną. Kończy się ono egzaminem państwowym, przeprowadzanym w obecności komisji powołanej przez Centrum Koordynacji Szkolenia Operatorów Maszyn przy Instytucie Mechanizacji Budownictwa Skalnego w Warszawie.

 

Zdanie egzaminu skutkuje wpisaniem nabytych uprawnień do Książeczki Operatora Maszyn Roboczych. Jest to dokument potwierdzający prawo do obsługiwania urządzeń budowlanych, który pracownik musi mieć przy sobie podczas wykonywania czynności służbowych.

 

Warto pamiętać, że na kurs mogą się zapisać osoby pełnoletnie, z wykształceniem co najmniej podstawowym, które przedstawiły orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na koparko ładowarce.

 

Operator koparko ładowarki – wymagania

 

Czy trudno jest znaleźć w województwie śląskim pracę operatora koparko ładowarki? Okazuje się, że wręcz przeciwnie – zatrudnienie w tym charakterze często jest możliwe „od ręki”. Wiąże się to z tym, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników budowlanych.

 

Co więcej, nawet podejmując zatrudnienie w firmie ze Śląska, operator koparko ładowarki często ma możliwość wyjazdów zagranicznych, na przykład do Niemiec. W takich przypadkach przedsiębiorstwa zapewniają darmowe zakwaterowanie dla personelu, a podpisywana umowa zgodna jest z prawem obowiązującym w kraju, w którym wykonywana jest praca.

 

W ogłoszeniach oferujących zatrudnienie na tym stanowisko najczęściej możemy spotkać się z bardzo krótką listą wymagań wobec kandydatów. Zazwyczaj konieczne jest:

 • aktualne uprawnienia operatora koparko ładowarki,
 • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.

 

Warto też pamiętać, że koparko ładowarkę mogą obsługiwać osoby z prawem jazdy kat. B.

 

Jeśli planujemy wyjazd za granicę, pracodawca może wymagać od nas również znajomości języka obowiązującego w kraju, w którym będziemy pracować.

 

Gdy szukamy w Katowicach lub Gliwicach pracy operatora koparko ładowarki, prócz uprawnień najczęściej wystarczy, jeśli przedstawimy zaświadczenie o braku przeciwwskazań medycznych i mamy chęć do pracy.

 

Praca operator koparko ładowarki – Katowice

 

W Katowicach pracę operatora koparko ładowarki można znaleźć w branży budowlanej, górniczej, czy w firmach oferujących usługi porządkowe. Szukając zatrudnienia w tym charakterze, z pewnością warto nie ograniczać się do jednej miejscowości. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zapytać o to, czy firma organizuje delegacje do innych miejscowości.

 

Godnym uwagi jest fakt, że firmy, które zatrudniają operatorów koparki, często potrzebują również pracowników o kwalifikacjach na nieco inny sprzęt budowlany. Przede wszystkim, jeśli mamy prawo do obsługiwania tej pierwszej, warto dowiedzieć się, czy rozszerzenie kwalifikacji będzie wiązało się z podwyżką w aktualnym miejscu pracy.

 

Operator koparko ładowarki – wynagrodzenie

 

Praca na stanowisku operatora koparko ładowarki może się opłacać. Mediana miesięcznej pensji na tym stanowisku wynosi 3150 zł brutto. Jedna czwarta najlepiej opłacanych operatorów osiąga zarobki powyżej 3970 zł brutto. 25% osób z najniższym wynagrodzeniem otrzymuje mniej niż 2620 zł brutto miesięcznie.

 

Warto pamiętać, że zarobki osób jeżdżących w delegacje zagraniczne są zwykle dużo wyższe i mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:
 • Elektromonter/ Tester

  Firma: ManpowerGroup Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Mysłowice

  Oferta: Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę Praca w systemie jedno- lub dwuzmianowym Płaca zasadnicza + miesięczny system premiowy Pakiet benefitów (karta MultiSport, ubezpieczenie PZU, zniżki i inne) Po okresie próbnym pracy przez Manpower szansa...

  Dodane: dzisiaj

 • Operator linii produkcyjnej

  Firma: ManpowerGroup Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Dąbrowa Górnicza

  Oferujemy: Umowę o pracę na pełny etat Wynagrodzenie 3500zł brutto Dodatek zmianowy (razem to aż 3700zł brutto!) Dodatkowo premie uznaniowe i absencyjne Praca tylko 15-16 dni w miesiącu. Połowę miesiąca będziesz mieć wolną! Wsparcie konsultanta Manpower...

  Dodane: dzisiaj

 • IT Risk Management Expert [rekrutacja online]

  Firma: ING Tech Poland

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  contract of employment type of contract 7:00 -9:00 - 15:00 - 17:00 work hours Konduktorska 35, Katowice this is the location of our office Working time per task 40% - QA/Spotchecks 30% - IT Risk Assessments 30% - Challenge & advise IT Risk areas

  Dodane: dzisiaj

 • Expert ds. zarządzania ryzykiem IT [rekrutacja online]

  Firma: ING Tech Poland

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  umowa o pracę taki rodzaj umowy oferujemy 8:00 - 16:00 w tych godzinach pracujemy Konduktorska 35, Katowice tutaj mieści się nasze biuro Zakres obowiązków 40% - QA/Spotchecks 30% - Analizy ryzyka IT 30% - Kontrola i wsparcie obszarów ryzyka IT

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2021 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone