Sytuacja na rynku pracy w Katowicach

RYNEK PRACY

7 Gru · Paweł · Brak komentarzy

Katowicki rynek pracy wypada najlepiej na tle całego województwa śląskiego z perspektywy osób szukających pracy. Katowice zajmują 3. miejsce, jeśli chodzi o najniższą stopę bezrobocia w Polsce. Stopa bezrobocia kształtująca się na poziomie 2,8% (dane z grudnia 2016 r.), zdecydowanie wskazuje na rynek pracownika.

Co to oznacza dla pracodawców?

Mniej więcej tyle, że trudniej znaleźć pracowników, bo najzwyczajniej mają większy wybór – jeśli chodzi o oferty pracy w Katowicach. Taka sytuacja na rynku pracy jest bez wątpienia atrakcyjna dla pracowników. Dla pracodawców natomiast można powiedzieć, że jest wyzwaniem. A ponieważ stopa bezrobocia ma tendencję spadkową, dlatego pracownicy mogą spać spokojnie – miejsc pracy będzie jeszcze więcej.

Jak sytuacja pracowników w Katowicach wygląda w praktyce?

W świetnej sytuacji są m.in. wykwalifikowani pracownicy, którzy mogą liczyć na wyższe pensje. Dlaczego? Ponieważ niski poziom bezrobocia wskazuje na to, że niewielka ilość pracowników może być dostępna na rynku pracy. A skoro tak jest, to pracodawcy muszą zachęcić kandydatów, do podjęcia zatrudnienia właśnie u nich.

Stąd właśnie coraz bardziej rozbudowane sekcje w ogłoszeniach o pracę – dotyczące korzyści dla pracowników, którzy zdecydują się podjąć zatrudnienie. Pracodawcy poza wysokimi zarobkami oferują również dodatki pozapłacowe, takie jak: karty sportowe, pakiety medyczne, bilety do kina, a nawet świeżą dostawę owoców.

Pracownicy w branży IT – stale poszukiwani
Bezdyskusyjnie ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy, panuje w szeroko rozumianej branży nowoczesnych technologii. Pracodawcy w Katowicach stale poszukują Programistów, Testerów oprogramowania, Architektów aplikacji, Analityków, Administratorów.

Jednakże nie tylko doświadczeni pracownicy mogą liczyć na zatrudnienie. Spora część ofert pracy dotyczy również stanowisk dla Młodszych Specjalistów oraz Stażystów. Młode osoby, które chcą się rozwijać w branży IT, mogą liczyć na szansę postawienia pierwszych kroków zawodowych.

Poza branżą Technologii Informacyjnych spore zapotrzebowanie występuje również na pracowników w dziedzinach takich jak: sprzedaż, obsługa klienta, finanse czy administracja biurowa.

Katowicki rynek pracy otwarty jest również na cudzoziemców. Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają pracowników m.in. z Ukrainy. Zresztą dla obywateli Ukrainy – Katowice także są atrakcyjnym miejscem migracji zarobkowej.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:
 • Sprzedawca / Konsultant mody

  Firma: HEXELINE SP. Z O. O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  OPIS STANOWISKA zapewnienie najwyższego poziomu obsługi klienta, zgodnie z przyjętymi standardami firmy pozyskiwanie nowych klientów współpraca z całym zespołem, w celu doskonalenia jakości obsługi przyjmowanie dostaw oraz przygotowywanie towaru do...

  Dodane: dzisiaj

 • Dyspozytor Przewozów

  Firma: DB Cargo Polska S.A.

  Lokalizacja: śląskie/ Zabrze

  Czas na DB - dołącz do zespołu DB Cargo Polska i realizuj z nami naszą misję, wizję i wartości! To dzięki naszym pracownikom jesteśmy wiodącym dostawcą usług logistycznych w Europie centralnej. DB Cargo Polska S.A. oferuje pracę na wyżej wymienionym...

  Dodane: dzisiaj

 • Specjalista ds. Spedycji Całopojazdowej Międzynarodowej

  Firma: Spedimex Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Sosnowiec

  Do obowiązków osoby zatrudnionej na powyższym stanowisku należeć będzie: realizacja usług spedycji drogowej praca na giełdach transportowych dbanie o wysoką jakość oferowanych usług transportowych i ich terminowość rozwiązywanie bieżących problemów...

  Dodane: dzisiaj

 • Specjalista ds. Zaopatrzenia

  Firma: WIPER sp. z o. o.

  Lokalizacja: śląskie/ Mikołów

  Wysłanie zapytań ofertowych oraz zamówień zakupu do dostawców Analiza rynku i cen dostarczonych surowców Odpowiedzialność za kompleksową realizację procesu zakupów Kontrola stanów magazynowych Utrzymywanie kontaktów handlowych i prowadzenia negocjacji z...

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2021 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone