Rozwój niejedno ma imię

RYNEK PRACY

15 Jan · Paweł · Brak komentarzy

Rozwój niejedno ma imię

Katowice to gospodarcze zagłębie na terenie Polski południowej. Rytm tutejszej gospodarki wyznaczają branże usługowe, handlowe oraz sektor produkcyjny. Rynek pracy otwarty jest na specjalistów różnorodnych gałęzi oraz wszelakich fachowców.

 

W Katowicach dużo się inwestuje zarówno na rynku pracy, jak i w obszarze edukacji. W samym mieście znajduje się sporo uczelni. Dlatego tak duży ośrodek akademicki, jakim są Katowice, dostarcza wykwalifikowaną kadrę na wciąż rozrastający się rynek pracy. Mieszkańcy Katowic i studiujący tu młodzi ludzie nie migrują zawodowo do innych miast. Poszukiwania pracy rozpoczynają zazwyczaj od swojego miasta i tutaj podejmują zatrudnienie. Ofert pracy nie brakuje, dlatego szansę ma praktycznie każdy, kto się tylko odrobinę postara.

 

To właśnie do Katowic przyjeżdża wiele osób w poszukiwaniu zatrudnienia. Niska stopa bezrobocia i duże możliwości lokalnego rynku sprzyjają zatrudnieniu w wielu strefach. Ciągły rozwój rynku pracy możliwy jest także dzięki nowym inwestycjom oraz planowanym inwestycjom. Dlatego też Katowice to jedno z trzech miast w Polsce, w którym panuje najniższe bezrobocie.

 

Spora część studentów, która podjęła tu kształcenie, w zasadzie od pierwszego roku stara się o swoją pierwszą poważną pracę. Nie chodzi tylko o pracę w handlu, czy gastronomii, chociaż nie ma w tym nic złego. Dużo studentów od razu ma aspirację do pracy w średnich i dużych firmach. Początkowo może być to staż. Aczkolwiek coraz częściej starają się oni zacząć bezpośrednio pracę, chociażby od najniższego szczeblem stanowiska. Potem pozostaje już tylko piąć się po drabinie rozwoju zawodowego.

 

Aby wspomóc zarówno studentów, jak i osoby zaangażowane w poszukiwanie pracy w Katowicach organizowane są różnorodne warsztaty i spotkania. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i pozwalają rozwinąć kompetencje, nabyć nowe umiejętności oraz obrać kierunek rozwoju zawodowego.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2017 - 2019 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone