Równowaga między pracą a życiem prywatnym

Kariera zawodowa w Katowicach

27 mar · Paweł · 2 komentarze

Koncepcja work-life balance, czyli rozdziału między życiem prywatnym a pracą, narodziła się w Wielkiej Brytanii na przełomie lat 70 i 80. W ówczesnym czasie pracownicy korporacji zaczęli wyrażać sprzeciw wobec ciężkiej pracy, która była ponad ich siły. Eksperci zauważyli wtedy, że przemęczony pracownik jest zdecydowanie mniej wydajny.

 

Dlaczego warto przestrzegać work-life balance?

 

Korzyści jest wiele, zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców:

 

 • Pozytywny wpływ na wizerunek pracodawcy

Brak zmuszania do wyrabiania nadgodzin, a także pracy w weekendy czy święta poprawia reputację firmy. Pracownicy cenią wyrozumiałość przełożonych, którzy bez wymówek udzielają urlopów.

 • Wzrost lojalności pracowników

Jeżeli pracownik odczuwa satysfakcję z wykonywanej pracy w Katowicach, to nie będzie szybko szukał nowego szefa. Tym samym, pracodawca może liczyć na zmniejszenie kosztów rekrutacji.

 • Większa produktywność

Już dawno naukowcy udowodnili, że wypoczęci pracownicy pracują wydajniej. Pracownik musi mieć czas na to, aby zadbać o swoje zdrowie, wyspać się itd.  Ktoś, kto pracuje dłużej, ale jest przemęczony fizycznie i psychicznie, osiąga gorsze wyniki niż zrelaksowany kolega.

 • Zadowolenie pracownika

Szczęśliwy pracownik to człowiek zdrowy, który bez trudu znajduje czas dla rodziny i znajomych. Każdy z nas chciałby też mieć czas na hobby.

 

Kiedy zacząć przeglądanie ofert pracy w Katowicach?

 

Jeśli pracujesz w ciągłym napięciu, a szef oczekuje, że nieplanowane nadgodziny potraktujesz jako coś naturalnego, to lepiej pomyśl o szukaniu nowego pracodawcy. Bezrobocie spadło, a pracownicy cieszą się większym szacunkiem.

 

Zastanawiacie się nad tym, w jakich formach pracodawcy mogą realizować ideę work-life balance?

Coraz bardziej powszechną praktyką jest elastyczny czas pracy lub możliwość pracy zdalnej. Tego rodzaju dogodności szczególnie cenią sobie młode mamy. Pracodawcy coraz częściej organizują imprezy integracyjne, na które pracownicy mogą zabierać najbliższych. Wiele osób ceni dofinansowywanie szkoleń i kursów. Niektóre firmy otwierają się nawet na opcję przyprowadzenia do biura swojego pupila.

2 komentarze

 • Ania pisze:

  Zachowanie work life balance ma ogromne znaczenie. Każdy powienien o to zadbać, dla własnego zdrowia.

  • Paweł pisze:

   Tak, równowaga pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym przekłada się na zdrowe i szczęśliwe życie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze oferty pracy:
 • Magazynier

  Firma: MaxTop Polska Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Sławków

  Wymagania Podstawowa znajomość obsługi komputera Umiejętność pracy w zespole Solidność, rzetelność, uczciwość Zaangażowanie Mile widziane doświadczenie w pracy magazyniera

  Dodane: dzisiaj

 • Operator linii szkła

  Firma: ManpowerGroup

  Lokalizacja: śląskie/ Dąbrowa Górnicza

  Zadania: Obsługa i nadzór nad urządzeniami produkcyjnymi Konserwacja, naprawa maszyn Obsługa systemów informatycznych wspomagających produkcję Proste naprawy mechaniczne Przestrzeganie zasad BHP i ochrony środowiska Zabezpieczenie ciągłości produkcji...

  Dodane: dzisiaj

 • Magazynier/ Operator wózka widłowego UDT

  Firma: ManpowerGroup

  Lokalizacja: śląskie/ Bieruń

  Zadania: Załadunek i rozładunek dostaw Wsparcie produkcji (wymiana pojemników – pełne/puste) Prace magazynowe Wymagania: Mile widziane doświadczenie w obsłudze wózka widłowego Dyspozycyjność do pracy w systemie 2 zmian, docelowo będzie wprowadzona praca...

  Dodane: dzisiaj

 • Mechanik / Elektromechanik Samochodowy

  Firma: Salony Kanclerz

  Lokalizacja: śląskie/ Ruda Śląska

  Obowiązki: diagnostyka samochodów osobowych; dokonywanie napraw samochodów; współpraca z doradcą serwisowym; Wymagania: doświadczenia w pracy na stanowisku elektromechanika samochodowego; wykształcenie w zawodzie mechanik samochodowy; dokładność i...

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2024 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone