Praca w ochronie, Katowice – licencja, wymagania, zarobki

RYNEK PRACY

19 cze · Paweł · Brak komentarzy

Ochroniarze mogą znaleźć zatrudnienie w licznych przedsiębiorstwach, instytucjach bądź u osób prywatnych. Jest to zawód podwyższonego ryzyka i by go skutecznie wykonywać, trzeba mieć odpowiednie predyspozycje, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Podpowiadamy, jakie wymagania należy spełnić, by znaleźć w Katowicach pracę w ochronie.

 

Praca w ochronie

 

Wachlarz obowiązków służbowych pracownika ochrony jest bardzo szeroki. Te mogą różnić się w zależności od tego, w jakim miejscu ochroniarz został zatrudniony, jakie posiada umiejętności i kwalifikacje, a także czy do jego zadań należy ochrona mienia, czy osób.

 

Do codziennych zadań osoby na tym stanowisku należy między innymi:

 • dbanie o bezpieczeństwo wyznaczonych osób,
 • czuwanie nad porządkiem publicznym podczas wydarzenia,
 • ochranianie powierzonego mienia,
 • konwojowanie osób, utargu bądź innych przedmiotów,
 • kontrolowanie, kto pojawia się na wyznaczonym terenie bądź w budynku,
 • dbanie o przestrzeganie przepisów danego miejsca,
 • pomoc w ewakuacji w przypadkach zagrożenia,
 • przyjmowanie zgłoszeń o naruszeniu przepisów,
 • opracowanie i wdrażanie planu interwencji w sytuacjach zagrożenia,
 • współpraca ze służbami porządkowymi.

 

Licencja ochroniarza – Katowice

 

Osoby szukające na Śląsku pracy w ochronie powinny pamiętać o tym, że by zatrudnić się w tym zawodzie, konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o niekaralności za przestępstwa umyślne.

 

Ponadto przed podjęciem pracy należy przejść kurs przyuczający do zawodu. Licencja nie jest konieczna, mimo to warto zastanowić się nad jej wyrobieniem. Certyfikowanym pracownikom powierza się bardziej odpowiedzialne zadania, a ich zarobki są wyższe. W Katowicach licencję ochroniarza można wyrobić na przykład za pośrednictwem prywatnych firm szkoleniowych.

 

Praca w ochronie – wymagania

 

Warto pamiętać, że kwestią kluczową w tym zawodzie są osobiste predyspozycje kandydata. Powinien cechować się dobrym zdrowiem psychicznym i sprawnością fizyczną. Osoba taka musi umieć działać w dużym stresie i pod presją czasu. Nie może mieć problemu z podejmowaniem strategicznych decyzji. Przydatny jest też doskonały refleks i spostrzegawczość. Co więcej osoba na tym stanowisku powinna być opanowana, niepodatna na prowokacje i umieć właściwie ocenić sytuację pod względem potencjalnych zagrożeń.

 

Praca w ochronie – zarobki

 

Osobom chcącym spróbować swoich sił w tym zawodzie zatrudnienie proponują w Katowicach firmy ochroniarskie. Pracę można znaleźć też za pośrednictwem lokalnego PUP-u, wyszukiwarek internetowych bądź portali społecznościowych. Jednak zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, weźmy pod uwagę, czy oferowane przez firmę lub agencję zarobki są dla nas satysfakcjonujące.

 

Mediana miesięcznego wynagrodzenia brutto na tym stanowisku wynosi 2220 zł. Jedna trzecia najgorzej opłacanych ochroniarzy może liczyć na pensję poniżej 2100 zł brutto. 25% najlepiej zarabiających pracowników otrzymuje płacę powyżej 2790 zł brutto.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Najnowsze oferty pracy:
 • Kierownik Zespołu z językiem niemieckim (branża Call Center)

  Firma: ARTERIA CUSTOMER SERVICES Arteria Management Sp. z o.o. Sp. k.

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku, będzie należeć kierowanie podległym zespołem konsultantów obsługujących infolinię, w tym : wyznaczanie celów indywidualnych, grupowych oraz planowanie działań zapewniających optymalizację realizowanych...

  Dodane: dzisiaj

 • Magazynier

  Firma: IKS 2 Mucha Sp. J.

  Lokalizacja: śląskie/ Mikołów

  przyjmowanie dostaw i rozładunek towaru (w tym dostaw kontenerowych) przygotowywanie towaru dla klientów dyspozycyjność uczciwość Mile widziane: prawo jazdy kat. B doświadczenie w prowadzeniu samochodów dostawczych do 3,5 tony

  Dodane: dzisiaj

 • Specjalista ds. systemu elektronicznego obiegu dokumentów

  Firma: Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Osoba zatrudniona na ww. stanowisku będzie odpowiedzialna za: bieżący monitoring działania wdrożonych procesów i wsparcie użytkowników, prowadzenie działań rozwojowych oraz utrzymanie systemów informatycznych automatyzujących procesy biznesowe, aktywną...

  Dodane: dzisiaj

 • Pracownik / Pracownica Logistyki

  Firma: BMZ Poland Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Gliwice

  Czym będziesz się zajmować: odbiorem komponentów dostarczonych do/z magazynu lokowaniem komponentów na lokalizacje magazynowe komisjonowaniem / pickingiem zaopatrzeniem produkcji w komponenty rozdysponowywaniem komponentów na poszczególne gniazda produkcyjne...

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2022 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone