Praca w ochronie, Katowice – licencja, wymagania, zarobki

RYNEK PRACY

19 cze · Paweł · Brak komentarzy

Ochroniarze mogą znaleźć zatrudnienie w licznych przedsiębiorstwach, instytucjach bądź u osób prywatnych. Jest to zawód podwyższonego ryzyka i by go skutecznie wykonywać, trzeba mieć odpowiednie predyspozycje, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Podpowiadamy, jakie wymagania należy spełnić, by znaleźć w Katowicach pracę w ochronie.

 

Praca w ochronie

 

Wachlarz obowiązków służbowych pracownika ochrony jest bardzo szeroki. Te mogą różnić się w zależności od tego, w jakim miejscu ochroniarz został zatrudniony, jakie posiada umiejętności i kwalifikacje, a także czy do jego zadań należy ochrona mienia, czy osób.

 

Do codziennych zadań osoby na tym stanowisku należy między innymi:

 • dbanie o bezpieczeństwo wyznaczonych osób,
 • czuwanie nad porządkiem publicznym podczas wydarzenia,
 • ochranianie powierzonego mienia,
 • konwojowanie osób, utargu bądź innych przedmiotów,
 • kontrolowanie, kto pojawia się na wyznaczonym terenie bądź w budynku,
 • dbanie o przestrzeganie przepisów danego miejsca,
 • pomoc w ewakuacji w przypadkach zagrożenia,
 • przyjmowanie zgłoszeń o naruszeniu przepisów,
 • opracowanie i wdrażanie planu interwencji w sytuacjach zagrożenia,
 • współpraca ze służbami porządkowymi.

 

Licencja ochroniarza – Katowice

 

Osoby szukające na Śląsku pracy w ochronie powinny pamiętać o tym, że by zatrudnić się w tym zawodzie, konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o niekaralności za przestępstwa umyślne.

 

Ponadto przed podjęciem pracy należy przejść kurs przyuczający do zawodu. Licencja nie jest konieczna, mimo to warto zastanowić się nad jej wyrobieniem. Certyfikowanym pracownikom powierza się bardziej odpowiedzialne zadania, a ich zarobki są wyższe. W Katowicach licencję ochroniarza można wyrobić na przykład za pośrednictwem prywatnych firm szkoleniowych.

 

Praca w ochronie – wymagania

 

Warto pamiętać, że kwestią kluczową w tym zawodzie są osobiste predyspozycje kandydata. Powinien cechować się dobrym zdrowiem psychicznym i sprawnością fizyczną. Osoba taka musi umieć działać w dużym stresie i pod presją czasu. Nie może mieć problemu z podejmowaniem strategicznych decyzji. Przydatny jest też doskonały refleks i spostrzegawczość. Co więcej osoba na tym stanowisku powinna być opanowana, niepodatna na prowokacje i umieć właściwie ocenić sytuację pod względem potencjalnych zagrożeń.

 

Praca w ochronie – zarobki

 

Osobom chcącym spróbować swoich sił w tym zawodzie zatrudnienie proponują w Katowicach firmy ochroniarskie. Pracę można znaleźć też za pośrednictwem lokalnego PUP-u, wyszukiwarek internetowych bądź portali społecznościowych. Jednak zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, weźmy pod uwagę, czy oferowane przez firmę lub agencję zarobki są dla nas satysfakcjonujące.

 

Mediana miesięcznego wynagrodzenia brutto na tym stanowisku wynosi 2220 zł. Jedna trzecia najgorzej opłacanych ochroniarzy może liczyć na pensję poniżej 2100 zł brutto. 25% najlepiej zarabiających pracowników otrzymuje płacę powyżej 2790 zł brutto.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Praca w miastach
Najnowsze oferty pracy:
 • Elektryk

  Firma: JT S.A.

  Lokalizacja: śląskie/ Jaworzno

  Montaż instalacji ochrony katodowej na gazociągach i obiektach eksploatacyjnych Drobne naprawy i badania okresowe elektronarzędzi / urządzeń spawalniczych Podstawowe pomiary wielkości elektrycznych Montaż uziomów pionowych i poziomych Układanie kabli...

  Dodane: wczoraj

 • Elektromonter

  Firma: Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych "ZRYW" Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Mysłowice

  wykonywanie instalacji elektrycznych. wykształcenie elektryczne lub pokrewne.

  Dodane: wczoraj

 • Specjalista ds. Ochrony

  Firma: Auchan Polska Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Lędziny

  stabilne zatrudnienie na umowę o pracę elastyczna forma zatrudnienia wynagrodzenie zawsze na czas oraz premię uzależnioną od wyników pracy plan wdrożenia i pakiet szkoleń od 1 dnia pracy 7% rabatu na zakupy w Auchan i 10% rabatu na produkty marki własnej...

  Dodane: wczoraj

 • Monter/ka urządzeń (produkcja)

  Firma: ManpowerGroup

  Lokalizacja: śląskie/ Mysłowice

  Zadania: Montaż elementów metalowych Czynności związane z procesem gięcia Proste prace ręczne Wymagania: Gotowość do współpracy długofalowej Motywacja oraz chęć do pracy Mile widziane doświadczenie w pracy na produkcji lub montażu Oferta: Stabilne...

  Dodane: wczoraj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2023 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone