Praca w ochronie, Katowice – licencja, wymagania, zarobki

RYNEK PRACY

19 Cze · Paweł · Brak komentarzy

Ochroniarze mogą znaleźć zatrudnienie w licznych przedsiębiorstwach, instytucjach bądź u osób prywatnych. Jest to zawód podwyższonego ryzyka i by go skutecznie wykonywać, trzeba mieć odpowiednie predyspozycje, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Podpowiadamy, jakie wymagania należy spełnić, by znaleźć w Katowicach pracę w ochronie.

 

Praca w ochronie

 

Wachlarz obowiązków służbowych pracownika ochrony jest bardzo szeroki. Te mogą różnić się w zależności od tego, w jakim miejscu ochroniarz został zatrudniony, jakie posiada umiejętności i kwalifikacje, a także czy do jego zadań należy ochrona mienia, czy osób.

 

Do codziennych zadań osoby na tym stanowisku należy między innymi:

 • dbanie o bezpieczeństwo wyznaczonych osób,
 • czuwanie nad porządkiem publicznym podczas wydarzenia,
 • ochranianie powierzonego mienia,
 • konwojowanie osób, utargu bądź innych przedmiotów,
 • kontrolowanie, kto pojawia się na wyznaczonym terenie bądź w budynku,
 • dbanie o przestrzeganie przepisów danego miejsca,
 • pomoc w ewakuacji w przypadkach zagrożenia,
 • przyjmowanie zgłoszeń o naruszeniu przepisów,
 • opracowanie i wdrażanie planu interwencji w sytuacjach zagrożenia,
 • współpraca ze służbami porządkowymi.

 

Licencja ochroniarza – Katowice

 

Osoby szukające na Śląsku pracy w ochronie powinny pamiętać o tym, że by zatrudnić się w tym zawodzie, konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o niekaralności za przestępstwa umyślne.

 

Ponadto przed podjęciem pracy należy przejść kurs przyuczający do zawodu. Licencja nie jest konieczna, mimo to warto zastanowić się nad jej wyrobieniem. Certyfikowanym pracownikom powierza się bardziej odpowiedzialne zadania, a ich zarobki są wyższe. W Katowicach licencję ochroniarza można wyrobić na przykład za pośrednictwem prywatnych firm szkoleniowych.

 

Praca w ochronie – wymagania

 

Warto pamiętać, że kwestią kluczową w tym zawodzie są osobiste predyspozycje kandydata. Powinien cechować się dobrym zdrowiem psychicznym i sprawnością fizyczną. Osoba taka musi umieć działać w dużym stresie i pod presją czasu. Nie może mieć problemu z podejmowaniem strategicznych decyzji. Przydatny jest też doskonały refleks i spostrzegawczość. Co więcej osoba na tym stanowisku powinna być opanowana, niepodatna na prowokacje i umieć właściwie ocenić sytuację pod względem potencjalnych zagrożeń.

 

Praca w ochronie – zarobki

 

Osobom chcącym spróbować swoich sił w tym zawodzie zatrudnienie proponują w Katowicach firmy ochroniarskie. Pracę można znaleźć też za pośrednictwem lokalnego PUP-u, wyszukiwarek internetowych bądź portali społecznościowych. Jednak zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, weźmy pod uwagę, czy oferowane przez firmę lub agencję zarobki są dla nas satysfakcjonujące.

 

Mediana miesięcznego wynagrodzenia brutto na tym stanowisku wynosi 2220 zł. Jedna trzecia najgorzej opłacanych ochroniarzy może liczyć na pensję poniżej 2100 zł brutto. 25% najlepiej zarabiających pracowników otrzymuje płacę powyżej 2790 zł brutto.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:
 • Specjalista ds. Serwisu

  Firma: TP TELTECH Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Zadania: realizacja zleceń klientów w zakresie systemów elektronicznych i elektrycznych zabezpieczenia technicznego montowanie urządzeń systemów alarmowych utrzymanie i konserwacja urządzeń systemów alarmowych naprawianie i usuwanie awarii wsparcie...

  Dodane: dzisiaj

 • Spawacz 135 / Monter konstrukcji stalowych

  Firma: Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM

  Lokalizacja: śląskie/ Sosnowiec

  Spawanie i montaż konstrukcji stalowych, Prace ślusarskie, Mile widziani obywatele Ukrainy, Załatwiamy dokumenty do złożenia wniosku o pobyt, oświadczenia, wizy oraz inne. Uprawnienia ponadpodstawowe MAG 135 , Znajomość rysunku technicznego, Dyspozycyjność...

  Dodane: dzisiaj

 • Pracownik do obsługi maszyn CNC

  Firma: Przedsiębiorstwo Budowlane

  Lokalizacja: śląskie/ Sosnowiec

  wykształcenie techniczne dobra znajomość rysunku technicznego mile widziana praktyka w zawodzie możliwość przyuczenia

  Dodane: dzisiaj

 • Trade Terms Specialist with French

  Firma: Genpact PL

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Inviting applications for the role of Trade Terms Specialist with French We are looking for the candidates willing to join us to work for great organization and our customer - Unilever Responsibilities: Claims management regarding Trade Terms Analyze trade terms...

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2021 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone