Działania PUP w Katowicach

PUP W KATOWICACH

8 Gru · Paweł · Brak komentarzy

Sytuacja na rynku pracy w Katowicach na przestrzeni ostatniego roku, kształtowała się na korzyść osób szukających pracy. Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach, aktualna stopa bezrobocia wynosi 2,3% (wrzesień 2017 r.). Analizując dane z września 2016 roku, kiedy bezrobocie kształtowało się na poziomie 3% – analitycy zauważają tendencję do obniżenia stopy bezrobocia.

Co to oznacza dla mieszkańców Katowic?

Dokładnie tyle, że bezrobocie praktycznie nie istnieje, a nie pracuje ten kto nie chce pracować?

Faktycznie Katowicki rynek pracy wypada zdecydowanie najlepiej na tle województwa śląskiego jak również całej Polski. Stopa bezrobocia w woj. śląskim kształtuje się na poziomie 5,5%, a w kraju wynosi już nieco więcej, bo 6,8%.

Nawet w okolicznych większych miastach, poziom bezrobocia jest wyższy. Jedynie w Tychach, w których stopa bezrobocia wynosi 3%, sytuacja na rynku pracy jest zbliżona. W Gliwicach, poziom bezrobocia kształtuje się na poziomie 3,9%, w Rudzie Śląskiej wynosi już 4,3%.

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach oferuje osobom szukających pracy liczne narzędzia i usługi, które pomagają znaleźć pracę. W siedzibie PUP, każda osoba zainteresowana skorzystaniem z pomocy, może liczyć na wsparcie w zakresie oferowania ofert pracy, które spełniają oczekiwania danej osoby bezrobotnej.

Aby uzyskać status osoby bezrobotnej, lub osoby szukającej pracy, należy zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy właściwym ze względu na miejsce zameldowania.

Formy wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach

Wśród licznych form wsparcia, dużym zainteresowaniem cieszą się m.in.: pośrednictwo zawodowe i informacja zawodowa, szkolenia zawodowe i kursy doszkalające. Jeśli chodzi o finansowe wsparcie, dość powszechne są: zasiłki dla bezrobotnych, stypendia w przypadku podjęcia nauki, dodatki aktywizacyjne, jednorazowe wsparcie finansowe na otwarcie własnej działalności, zwrot kosztów przejazdu do pracy, czy też zwrot kosztów zakwaterowania.

Ponadto PUP prowadzi liczne projekty Europejskiego Funduszu Społecznego, finansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach wspierania rozwoju społeczno – gospodarczego. Ich głównym celem jest inwestowanie w ludzi, którzy mają problemy ze znalezieniem pracy. Warto śledzić informacje udostępnianie w PUP, żeby móc skorzystać z programu najlepszego dla danej osoby.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:
 • Talent Searcher [rekrutacja online]

  Firma: ING Tech Poland

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  umowa o pracę taki rodzaj umowy oferujemy 8:00 - 16:00 (8h dziennie) w tych godzinach pracujemy Konduktorska 35, Katowice tutaj mieści się nasze biuro Zakres obowiązków 70% - Proaktywne pozyskiwanie najbardziej wartościowych kandydatów z różnych kanałów...

  Dodane: dzisiaj

 • Elektronik

  Firma: IMG Arena

  Lokalizacja: śląskie/ Żernica

  obsługa techniczna wydarzeń sportowych- montaż, demontaż oraz serwisowanie sprzętu; nadzorowanie systemów podczas rozgrywanych meczy; współpraca z organizatorami wydarzeń sportowych. dyspozycyjności na wyjazdy zagraniczne: min. Europa, USA, Afryka;...

  Dodane: dzisiaj

 • Specjalista ds księgowości

  Firma: Rekrutacja pracowników Anna Cichocka

  Lokalizacja: śląskie/ Mikołów

  weryfikacja dokumentów pod względem księgowym i merytorycznym dekretowanie i bieżące księgowanie dokumentów zgodnie z polskimi przepisami uczestniczenie w procedurach zamknięcia okresu księgowego uczestniczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych i...

  Dodane: dzisiaj

 • Java Developer

  Firma: Citycom

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Zakres obowiązków Tworzenie oprogramowania Wdrażanie i rozwijanie nowych technologii Aktywna praca i uczestniczenie w całościowych procesach wytwarzania oprogramowania Oczekiwania: 2 letnie komercyjne doświadczenie w programowaniu w Java Znajomości języka SQL...

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2021 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone