Działania PUP w Katowicach

PUP W KATOWICACH

8 Gru · Paweł · Brak komentarzy

Sytuacja na rynku pracy w Katowicach na przestrzeni ostatniego roku, kształtowała się na korzyść osób szukających pracy. Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach, aktualna stopa bezrobocia wynosi 2,3% (wrzesień 2017 r.). Analizując dane z września 2016 roku, kiedy bezrobocie kształtowało się na poziomie 3% – analitycy zauważają tendencję do obniżenia stopy bezrobocia.

Co to oznacza dla mieszkańców Katowic?

Dokładnie tyle, że bezrobocie praktycznie nie istnieje, a nie pracuje ten kto nie chce pracować?

Faktycznie Katowicki rynek pracy wypada zdecydowanie najlepiej na tle województwa śląskiego jak również całej Polski. Stopa bezrobocia w woj. śląskim kształtuje się na poziomie 5,5%, a w kraju wynosi już nieco więcej, bo 6,8%.

Nawet w okolicznych większych miastach, poziom bezrobocia jest wyższy. Jedynie w Tychach, w których stopa bezrobocia wynosi 3%, sytuacja na rynku pracy jest zbliżona. W Gliwicach, poziom bezrobocia kształtuje się na poziomie 3,9%, w Rudzie Śląskiej wynosi już 4,3%.

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach oferuje osobom szukających pracy liczne narzędzia i usługi, które pomagają znaleźć pracę. W siedzibie PUP, każda osoba zainteresowana skorzystaniem z pomocy, może liczyć na wsparcie w zakresie oferowania ofert pracy, które spełniają oczekiwania danej osoby bezrobotnej.

Aby uzyskać status osoby bezrobotnej, lub osoby szukającej pracy, należy zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy właściwym ze względu na miejsce zameldowania.

Formy wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach

Wśród licznych form wsparcia, dużym zainteresowaniem cieszą się m.in.: pośrednictwo zawodowe i informacja zawodowa, szkolenia zawodowe i kursy doszkalające. Jeśli chodzi o finansowe wsparcie, dość powszechne są: zasiłki dla bezrobotnych, stypendia w przypadku podjęcia nauki, dodatki aktywizacyjne, jednorazowe wsparcie finansowe na otwarcie własnej działalności, zwrot kosztów przejazdu do pracy, czy też zwrot kosztów zakwaterowania.

Ponadto PUP prowadzi liczne projekty Europejskiego Funduszu Społecznego, finansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach wspierania rozwoju społeczno – gospodarczego. Ich głównym celem jest inwestowanie w ludzi, którzy mają problemy ze znalezieniem pracy. Warto śledzić informacje udostępnianie w PUP, żeby móc skorzystać z programu najlepszego dla danej osoby.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:
 • Sprzedawca

  Firma: SMYK S.A.

  Lokalizacja: śląskie/ Gliwice

  OFERUJEMY: wiedzę rozwijamy umiejętności zapewniamy wyzwania budujemy karierę OCZEKUJEMY: zaangażowania otwartości komunikatywności współpracy doświadczenia w obsłudze klienta mile widziane

  Dodane: dzisiaj

 • Customer Service Team Leader with Italian

  Firma: Genpact PL

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Inviting applications for the role of Customer Service Team Leader with Italian Responsibilities: Involvement in centralization project of O2C operations Manage a team of 10-15 direct reports (Customer Service Senior Specialists and Specialists) in one process...

  Dodane: dzisiaj

 • Pielęgniarka / Położna / Technik analityki / Ratownik Medyczny

  Firma: Synevo Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Gliwice

  Opis stanowiska: Obsługa Pacjentów w punkcie pobrań; Wykonywanie czynności pielęgniarskich w zakresie działania punktu pobrań; Prowadzenie dokumentacji związanej z realizacją badań. Wymagania: Wykształcenie kierunkowe oraz czynne prawo wykonywania zawodu;...

  Dodane: dzisiaj

 • Manager Klienta

  Firma: DB Cargo Polska S.A.

  Lokalizacja: śląskie/ Zabrze

  Czas na DB - dołącz do zespołu DB Cargo Polska i realizuj z nami naszą misję, wizję i wartości! To dzięki naszym pracownikom jesteśmy wiodącym dostawcą usług logistycznych w Europie centralnej. DB Cargo Polska S.A. oferuje pracę na wyżej wymienionym...

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2022 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone