Działania PUP w Katowicach

PUP W KATOWICACH

8 gru · Paweł · Brak komentarzy

Sytuacja na rynku pracy w Katowicach na przestrzeni ostatniego roku, kształtowała się na korzyść osób szukających pracy. Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach, aktualna stopa bezrobocia wynosi 2,3% (wrzesień 2017 r.). Analizując dane z września 2016 roku, kiedy bezrobocie kształtowało się na poziomie 3% – analitycy zauważają tendencję do obniżenia stopy bezrobocia.

Co to oznacza dla mieszkańców Katowic?

Dokładnie tyle, że bezrobocie praktycznie nie istnieje, a nie pracuje ten kto nie chce pracować?

Faktycznie Katowicki rynek pracy wypada zdecydowanie najlepiej na tle województwa śląskiego jak również całej Polski. Stopa bezrobocia w woj. śląskim kształtuje się na poziomie 5,5%, a w kraju wynosi już nieco więcej, bo 6,8%.

Nawet w okolicznych większych miastach, poziom bezrobocia jest wyższy. Jedynie w Tychach, w których stopa bezrobocia wynosi 3%, sytuacja na rynku pracy jest zbliżona. W Gliwicach, poziom bezrobocia kształtuje się na poziomie 3,9%, w Rudzie Śląskiej wynosi już 4,3%.

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach oferuje osobom szukających pracy liczne narzędzia i usługi, które pomagają znaleźć pracę. W siedzibie PUP, każda osoba zainteresowana skorzystaniem z pomocy, może liczyć na wsparcie w zakresie oferowania ofert pracy, które spełniają oczekiwania danej osoby bezrobotnej.

Aby uzyskać status osoby bezrobotnej, lub osoby szukającej pracy, należy zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy właściwym ze względu na miejsce zameldowania.

Formy wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach

Wśród licznych form wsparcia, dużym zainteresowaniem cieszą się m.in.: pośrednictwo zawodowe i informacja zawodowa, szkolenia zawodowe i kursy doszkalające. Jeśli chodzi o finansowe wsparcie, dość powszechne są: zasiłki dla bezrobotnych, stypendia w przypadku podjęcia nauki, dodatki aktywizacyjne, jednorazowe wsparcie finansowe na otwarcie własnej działalności, zwrot kosztów przejazdu do pracy, czy też zwrot kosztów zakwaterowania.

Ponadto PUP prowadzi liczne projekty Europejskiego Funduszu Społecznego, finansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach wspierania rozwoju społeczno – gospodarczego. Ich głównym celem jest inwestowanie w ludzi, którzy mają problemy ze znalezieniem pracy. Warto śledzić informacje udostępnianie w PUP, żeby móc skorzystać z programu najlepszego dla danej osoby.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze oferty pracy:
 • Lekarz Stomatolog (Stomatologia Zachowawcza)

  Firma: LUX MED Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Sosnowiec

  Praca w Klinice stomatologicznej LUX MED. My zadbamy o: konkurencyjne wynagrodzenie i wypełniony grafik, stałe wsparcie asysty stomatologicznej, komfortowe wprowadzenie, zapoznanie ze standardami i procedurami, przyjemność pracy w nowoczesnym gabinecie...

  Dodane: dzisiaj

 • Lekarz Stomatolog (endodoncja pod mikroskopem)

  Firma: LUX MED Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Sosnowiec

  Praca w Centrum Stomatologicznym LUX MED. My zadbamy o: konkurencyjne wynagrodzenie i wypełniony grafik, stałe wsparcie asysty stomatologicznej, komfortowe wprowadzenie, zapoznanie ze standardami i procedurami, przyjemność pracy w nowoczesnym gabinecie...

  Dodane: dzisiaj

 • Asystent projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej

  Firma: ARINET sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Gliwice

  Opis stanowiska: Do głównych zadań pracownika na stanowisku Asystent projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej będzie należeć wykonywanie dokumentacji konstrukcji stalowych dla energetyki przy pomocy oprogramowania Advance Steel. Projekty realizowane na...

  Dodane: dzisiaj

 • Młodszy Operator maszyn (k/m)

  Firma: STOKSON Spółka Jawna Henryk Stokłosa i Wspólnicy

  Lokalizacja: śląskie/ Piekary Śląskie

  Oferta pracy skierowana jest do osób bez doświadczenia zawodowego, chcących podnosić swoje kwalifikacje. Opis stanowiska: Pomoc w obsłudze maszyn i urządzeń na hali produkcyjnej, Pomoc w zapewnieniu efektywnej pracy obsługiwanej maszyny, Czyszczenie i...

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2024 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone