Działania PUP w Katowicach

PUP W KATOWICACH

8 gru · Paweł · Brak komentarzy

Sytuacja na rynku pracy w Katowicach na przestrzeni ostatniego roku, kształtowała się na korzyść osób szukających pracy. Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach, aktualna stopa bezrobocia wynosi 2,3% (wrzesień 2017 r.). Analizując dane z września 2016 roku, kiedy bezrobocie kształtowało się na poziomie 3% – analitycy zauważają tendencję do obniżenia stopy bezrobocia.

Co to oznacza dla mieszkańców Katowic?

Dokładnie tyle, że bezrobocie praktycznie nie istnieje, a nie pracuje ten kto nie chce pracować?

Faktycznie Katowicki rynek pracy wypada zdecydowanie najlepiej na tle województwa śląskiego jak również całej Polski. Stopa bezrobocia w woj. śląskim kształtuje się na poziomie 5,5%, a w kraju wynosi już nieco więcej, bo 6,8%.

Nawet w okolicznych większych miastach, poziom bezrobocia jest wyższy. Jedynie w Tychach, w których stopa bezrobocia wynosi 3%, sytuacja na rynku pracy jest zbliżona. W Gliwicach, poziom bezrobocia kształtuje się na poziomie 3,9%, w Rudzie Śląskiej wynosi już 4,3%.

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach oferuje osobom szukających pracy liczne narzędzia i usługi, które pomagają znaleźć pracę. W siedzibie PUP, każda osoba zainteresowana skorzystaniem z pomocy, może liczyć na wsparcie w zakresie oferowania ofert pracy, które spełniają oczekiwania danej osoby bezrobotnej.

Aby uzyskać status osoby bezrobotnej, lub osoby szukającej pracy, należy zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy właściwym ze względu na miejsce zameldowania.

Formy wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach

Wśród licznych form wsparcia, dużym zainteresowaniem cieszą się m.in.: pośrednictwo zawodowe i informacja zawodowa, szkolenia zawodowe i kursy doszkalające. Jeśli chodzi o finansowe wsparcie, dość powszechne są: zasiłki dla bezrobotnych, stypendia w przypadku podjęcia nauki, dodatki aktywizacyjne, jednorazowe wsparcie finansowe na otwarcie własnej działalności, zwrot kosztów przejazdu do pracy, czy też zwrot kosztów zakwaterowania.

Ponadto PUP prowadzi liczne projekty Europejskiego Funduszu Społecznego, finansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach wspierania rozwoju społeczno – gospodarczego. Ich głównym celem jest inwestowanie w ludzi, którzy mają problemy ze znalezieniem pracy. Warto śledzić informacje udostępnianie w PUP, żeby móc skorzystać z programu najlepszego dla danej osoby.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze oferty pracy:
 • Operator prasy krawędziowej

  Firma: Bowim S.A.

  Lokalizacja: śląskie/ Sosnowiec

  Opis stanowiska: obsługa prasy krawędziowej- gięcie elementów z blach stalowych kontrola jakości wykonanych elementów dbałość o poprawne funkcjonowanie maszyny Wymagania: umiejętność obsługi prasy krawędziowej znajomość rysunku technicznego...

  Dodane: dzisiaj

 • Lekarz Stomatolog (Ortodonta)

  Firma: LUX MED Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Praca w nowo otwieranej Klinice stomatologicznej LUX MED. My zadbamy o: konkurencyjne wynagrodzenie i wypełniony grafik, stałe wsparcie asysty stomatologicznej, komfortowe wprowadzenie, zapoznanie ze standardami i procedurami, przyjemność pracy w nowoczesnym...

  Dodane: dzisiaj

 • Lekarz Internista / Choroby wewnętrzne

  Firma: Medicover Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Jeśli posiadasz: tytuł lekarza specjalisty bądź jesteś lekarzem w trakcie specjalizacji – po 2. roku specjalizacji prawo wykonywania zawodu umiejętność obsługi komputera Oferujemy: zatrudnienie w oparciu o UZ bądź KG – sam wybierasz elastyczne godziny...

  Dodane: dzisiaj

 • Lekarz Radiolog / Ultrasonografista

  Firma: Medicover Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Jeśli posiadasz: tytuł lekarza specjalisty bądź jesteś lekarzem w trakcie specjalizacji – po 2. roku specjalizacji certyfikat uprawniający do wykonywania USG (w przypadku innych specjalizacji niż Radiologia) prawo wykonywania zawodu umiejętność obsługi...

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2023 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone