Co zawiera profesjonalny list motywacyjny?

Kariera zawodowa w Katowicach

19 Gru · Paweł · Brak komentarzy

W poprzednim poście przedstawiono najważniejsze elementy składowe profesjonalnego CV. Dzisiaj dowiesz się, jak napisać profesjonalny list motywacyjny, tak, aby uzyskać stanowisko pracy, o którym marzysz.

Dobry list motywacyjny jest tak samo potrzebny w poszukiwaniu pracy, jak dobre CV. Komplet dokumentów aplikacyjnych jest 100%, jeśli składa się właśnie z profesjonalnie napisanego CV i listu motywacyjnego.

List motywacyjny jest specyficznym dokumentem, do którego należy podejść z pieczołowitością i spokojem. Pokutuje błędne myślenie, że listów motywacyjnych nikt nie czyta. To nie prawda. Wyobraź sobie, że dostajesz setki listów motywacyjnych. Po otwarciu każdy z nich wygląda tak samo i taką samą treść zawiera. Kandydaci idą często najszybszą drogą. Wpisują w wyszukiwarkę hasło „list motywacyjny” i pod utarte zwroty podstawiają jedynie swoje dane i gotowe!

Nie tędy droga. Takich listów rzeczywiście nikt nie czyta. Tym sposobem na pewno nie przykujesz uwagi pracodawcy.

Aby stworzyć profesjonalny list motywacyjny, najpierw zadbaj o profesjonalne CV. Jeśli CV nie zainteresuje rekrutera, to list motywacyjny, choćby był najlepszy na świecie, nie zostanie nawet otwarty. Jaki zatem jest ten profesjonalny list motywacyjny?

9 cech profesjonalnego listu motywacyjnego:

 • przyciąga uwagę
 • nawiązuje formą do CV
 • sformatowany jest w taki sposób jak CV
 • jest nieedytowalny, zapisany najlepiej w rozszerzeniu .pdf
 • stosuje nieszablonowe zwroty
 • zawiera twarde dane
 • nie kopiuje danych z CV
 • zawiera osiągnięcia zawodowe
 • jest spersonalizowany

Bardzo ważne jest, aby nie skupiać się bezpośrednio na doświadczeniu. To już było w CV. W liście motywacyjnym opisuj swoje osiągnięcia, to co możesz zaproponować pracodawcy, jakie są jawne korzyści z zatrudnienia twojej osoby i przede wszystkim, dlaczego warto zatrudnić właśnie ciebie.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:
 • Specjalista ds. Serwisu

  Firma: TP TELTECH Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Zadania: realizacja zleceń klientów w zakresie systemów elektronicznych i elektrycznych zabezpieczenia technicznego montowanie urządzeń systemów alarmowych utrzymanie i konserwacja urządzeń systemów alarmowych naprawianie i usuwanie awarii wsparcie...

  Dodane: dzisiaj

 • Spawacz 135 / Monter konstrukcji stalowych

  Firma: Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM

  Lokalizacja: śląskie/ Sosnowiec

  Spawanie i montaż konstrukcji stalowych, Prace ślusarskie, Mile widziani obywatele Ukrainy, Załatwiamy dokumenty do złożenia wniosku o pobyt, oświadczenia, wizy oraz inne. Uprawnienia ponadpodstawowe MAG 135 , Znajomość rysunku technicznego, Dyspozycyjność...

  Dodane: dzisiaj

 • Pracownik do obsługi maszyn CNC

  Firma: Przedsiębiorstwo Budowlane

  Lokalizacja: śląskie/ Sosnowiec

  wykształcenie techniczne dobra znajomość rysunku technicznego mile widziana praktyka w zawodzie możliwość przyuczenia

  Dodane: dzisiaj

 • Trade Terms Specialist with French

  Firma: Genpact PL

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Inviting applications for the role of Trade Terms Specialist with French We are looking for the candidates willing to join us to work for great organization and our customer - Unilever Responsibilities: Claims management regarding Trade Terms Analyze trade terms...

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2021 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone