5 porad przydatnych przy negocjowaniu wynagrodzenia

Kariera zawodowa w Katowicach

Negocjacje dotyczące wynagrodzenia to twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli wybieramy się na rozmowę z rekruterem lub szefem w sprawie podwyżki, to pamiętajmy, że taka dyskusja wymaga merytorycznego przygotowania. Poniżej znajdują się porady, które być może pomogą Ci uzyskać satysfakcjonujące wynagrodzenie w Katowicach.

Co warto zrobić, aby zarabiać lepiej?

1. Znajomość średnich zarobków w branży

Nie brakuje osób, które od lat pracują na tym samym stanowisku i wciąż zarabiają tyle samo. Po czasie tacy pracownicy oburzają się, gdy okazuje się, że osoby młodsze stażem, dostają już lepsze wynagrodzenie. Warto więc trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, jak wyglądają średnie zarobki w Katowicach, również u konkurencji.

2. Siła argumentów

Jeśli chcemy otrzymać podwyżkę, to na pewno nie dostaniemy jej na „ładne oczy”. Aby pracodawca uznał, że jesteśmy więcej warci, musi poczuć, że nasza praca rzeczywiście przynosi firmie profity. Aby otrzymać lepsze wynagrodzenie, musimy użyć mocnych argumentów. Podwyżka może zostać uzasadniona podniesieniem kwalifikacji, zmianą zakresu obowiązków czy zwiększeniem odpowiedzialności zawodowej. Musisz być przekonany o tym, dlaczego zasługujesz na lepsze wynagrodzenie i przemówić do przełożonego językiem korzyści.

Czego absolutnie nie robić?

1. Szantaż zabroniony

Zdarza się niekiedy, że zdesperowany pracownik stawia wszystko na jedną kartę. Nie radzimy stawiać ultimatum szefowi, a niektórzy posuwają się do tego, grożąc odejściem z pracy. Takie rozmowy dla wielu kończyły się rozczarowaniem.

2. Porównywanie się do innych pracowników

Nie ma to sensu, jeśli każdy ma inny zakres obowiązków, a przełożony każdego ocenia indywidualnie. Poza tym, w jaki sposób chciałbyś udowodnić, że pracujesz lepiej od kolegów?

3. Powoływanie się na sytuację prywatną

To, że zamierzasz wziąć kredyt hipoteczny, urodziło Ci się dziecko lub zepsuł Ci się samochód, nie jest żadnym argumentem do otrzymania podwyżki.

Badania pokazują, że często łatwiej jest podnieść swoje dochody poprzez zmianę pracodawcy niż dzięki negocjacjom z szefem. Trzeba się odpowiednio cenić, a jeśli sądzisz, że Twoje zarobki są zdecydowanie zaniżone, to koniecznie przeglądaj oferty pracy Katowicach. W dobrej sytuacji w czasie rozmów o podwyżkę zawsze pozostają przedstawiciele zawodów deficytowych.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:
 • Magazynier

  Firma: AGATA Spółka Akcyjna

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Do głównych obowiązków na tym stanowisku będzie należało: Rozładunek dostaw i przyjęcie towaru; Przygotowanie oraz wydanie towarów; Dbałość o powierzony towar i mienie firmy. Od kandydatów oczekujemy: Uprawnień na wózki widłowe; Elastyczności (praca...

  Dodane: dzisiaj

 • Sprzedawca - Projektant Mebli Kuchennych

  Firma: AGATA Spółka Akcyjna

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Do głównych zadań na tym stanowisku będzie należało: Zapewnienie najwyższego poziomu standardu obsługi Klienta, Projektowanie kuchni wraz z wyceną, Prezentacja projektów, Przyjmowanie i koordynowanie procesu indywidualnych zamówień mebli kuchennych oraz...

  Dodane: dzisiaj

 • Sprzedawca działu art. Wyposażenia wnętrz

  Firma: AGATA Spółka Akcyjna

  Lokalizacja: śląskie/ Katowice

  Do głównych zadań na tym stanowisku będzie należało: Zapewnienie najwyższego poziomu standardu obsługi Klienta; Realizacja sprzedaży; Utrzymywanie standardu ekspozycji. Od kandydatów oczekujemy: Doświadczenia w sprzedaży na podobnym stanowisku;...

  Dodane: dzisiaj

 • Operator suwnicy z uprawnieniami UDT

  Firma: Trenkwalder

  Lokalizacja: śląskie/ Siemianowice Śląskie

  praca przy obsłudze maszyny (suwnicy), kontrolowanie powierzonych obowiązków. dyspozycyjność do pracy w systemie 4-brygadowym, uprawnienia UDT (2S), doświadczenie w pracy mile widziane.

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2021 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone