5 porad przydatnych przy negocjowaniu wynagrodzenia

Kariera zawodowa w Katowicach

Negocjacje dotyczące wynagrodzenia to twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli wybieramy się na rozmowę z rekruterem lub szefem w sprawie podwyżki, to pamiętajmy, że taka dyskusja wymaga merytorycznego przygotowania. Poniżej znajdują się porady, które być może pomogą Ci uzyskać satysfakcjonujące wynagrodzenie w Katowicach.

Co warto zrobić, aby zarabiać lepiej?

1. Znajomość średnich zarobków w branży

Nie brakuje osób, które od lat pracują na tym samym stanowisku i wciąż zarabiają tyle samo. Po czasie tacy pracownicy oburzają się, gdy okazuje się, że osoby młodsze stażem, dostają już lepsze wynagrodzenie. Warto więc trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, jak wyglądają średnie zarobki w Katowicach, również u konkurencji.

2. Siła argumentów

Jeśli chcemy otrzymać podwyżkę, to na pewno nie dostaniemy jej na „ładne oczy”. Aby pracodawca uznał, że jesteśmy więcej warci, musi poczuć, że nasza praca rzeczywiście przynosi firmie profity. Aby otrzymać lepsze wynagrodzenie, musimy użyć mocnych argumentów. Podwyżka może zostać uzasadniona podniesieniem kwalifikacji, zmianą zakresu obowiązków czy zwiększeniem odpowiedzialności zawodowej. Musisz być przekonany o tym, dlaczego zasługujesz na lepsze wynagrodzenie i przemówić do przełożonego językiem korzyści.

Czego absolutnie nie robić?

1. Szantaż zabroniony

Zdarza się niekiedy, że zdesperowany pracownik stawia wszystko na jedną kartę. Nie radzimy stawiać ultimatum szefowi, a niektórzy posuwają się do tego, grożąc odejściem z pracy. Takie rozmowy dla wielu kończyły się rozczarowaniem.

2. Porównywanie się do innych pracowników

Nie ma to sensu, jeśli każdy ma inny zakres obowiązków, a przełożony każdego ocenia indywidualnie. Poza tym, w jaki sposób chciałbyś udowodnić, że pracujesz lepiej od kolegów?

3. Powoływanie się na sytuację prywatną

To, że zamierzasz wziąć kredyt hipoteczny, urodziło Ci się dziecko lub zepsuł Ci się samochód, nie jest żadnym argumentem do otrzymania podwyżki.

Badania pokazują, że często łatwiej jest podnieść swoje dochody poprzez zmianę pracodawcy niż dzięki negocjacjom z szefem. Trzeba się odpowiednio cenić, a jeśli sądzisz, że Twoje zarobki są zdecydowanie zaniżone, to koniecznie przeglądaj oferty pracy Katowicach. W dobrej sytuacji w czasie rozmów o podwyżkę zawsze pozostają przedstawiciele zawodów deficytowych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Najnowsze oferty pracy:
 • Mechanik / Młodszy mechanik

  Firma: EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Gliwice

  Do głównych obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy: Naprawa pojazdów ciężarowych Diagnostyka pojazdów ciężarowych Wykonywanie przeglądów Nasze oczekiwania: Doświadczenie w naprawie pojazdów ciężarowych; ciągników i naczep Prawo...

  Dodane: dzisiaj

 • Pracownik Produkcji

  Firma: BMZ Poland Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Gliwice

  Czym będziesz się zajmować: składaniem drobnych elementów w zestawy baterii – lekka, czysta praca produkcyjna praca polega między innymi na układaniu baterii, lutowaniu, zgrzewaniu, klejeniu, pakowaniu praca na 3 zmiany W zamian za: chęci do pracy...

  Dodane: dzisiaj

 • Pracownik / Pracownica Logistyki

  Firma: BMZ Poland Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Gliwice

  Czym będziesz się zajmować: odbiorem komponentów dostarczonych do/z magazynu lokowaniem komponentów na lokalizacje magazynowe komisjonowaniem / pickingiem zaopatrzeniem produkcji w komponenty rozdysponowywaniem komponentów na poszczególne gniazda produkcyjne...

  Dodane: dzisiaj

 • Pracownik Działu Dostaw - Kierowca kat. B

  Firma: Selgros Cash&Carry

  Lokalizacja: śląskie/ Bytom

  Do Twoich zadań będą należeć m.in.: przygotowanie towaru do przewozu/dostawy, przewóz i dostarczenie towaru do klienta, rozładunek towaru, zapewnienie profesjonalnej obsługi klienta, dbałość o prawidłowy obieg gotówki oraz dokumentów. Poszukujemy Osób:...

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2022 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone