5 porad przydatnych przy negocjowaniu wynagrodzenia

Kariera zawodowa w Katowicach

Negocjacje dotyczące wynagrodzenia to twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli wybieramy się na rozmowę z rekruterem lub szefem w sprawie podwyżki, to pamiętajmy, że taka dyskusja wymaga merytorycznego przygotowania. Poniżej znajdują się porady, które być może pomogą Ci uzyskać satysfakcjonujące wynagrodzenie w Katowicach.

Co warto zrobić, aby zarabiać lepiej?

1. Znajomość średnich zarobków w branży

Nie brakuje osób, które od lat pracują na tym samym stanowisku i wciąż zarabiają tyle samo. Po czasie tacy pracownicy oburzają się, gdy okazuje się, że osoby młodsze stażem, dostają już lepsze wynagrodzenie. Warto więc trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, jak wyglądają średnie zarobki w Katowicach, również u konkurencji.

2. Siła argumentów

Jeśli chcemy otrzymać podwyżkę, to na pewno nie dostaniemy jej na „ładne oczy”. Aby pracodawca uznał, że jesteśmy więcej warci, musi poczuć, że nasza praca rzeczywiście przynosi firmie profity. Aby otrzymać lepsze wynagrodzenie, musimy użyć mocnych argumentów. Podwyżka może zostać uzasadniona podniesieniem kwalifikacji, zmianą zakresu obowiązków czy zwiększeniem odpowiedzialności zawodowej. Musisz być przekonany o tym, dlaczego zasługujesz na lepsze wynagrodzenie i przemówić do przełożonego językiem korzyści.

Czego absolutnie nie robić?

1. Szantaż zabroniony

Zdarza się niekiedy, że zdesperowany pracownik stawia wszystko na jedną kartę. Nie radzimy stawiać ultimatum szefowi, a niektórzy posuwają się do tego, grożąc odejściem z pracy. Takie rozmowy dla wielu kończyły się rozczarowaniem.

2. Porównywanie się do innych pracowników

Nie ma to sensu, jeśli każdy ma inny zakres obowiązków, a przełożony każdego ocenia indywidualnie. Poza tym, w jaki sposób chciałbyś udowodnić, że pracujesz lepiej od kolegów?

3. Powoływanie się na sytuację prywatną

To, że zamierzasz wziąć kredyt hipoteczny, urodziło Ci się dziecko lub zepsuł Ci się samochód, nie jest żadnym argumentem do otrzymania podwyżki.

Badania pokazują, że często łatwiej jest podnieść swoje dochody poprzez zmianę pracodawcy niż dzięki negocjacjom z szefem. Trzeba się odpowiednio cenić, a jeśli sądzisz, że Twoje zarobki są zdecydowanie zaniżone, to koniecznie przeglądaj oferty pracy Katowicach. W dobrej sytuacji w czasie rozmów o podwyżkę zawsze pozostają przedstawiciele zawodów deficytowych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze oferty pracy:
 • Lekarz Stomatolog (Stomatologia Zachowawcza)

  Firma: LUX MED Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Sosnowiec

  Praca w Klinice stomatologicznej LUX MED. My zadbamy o: konkurencyjne wynagrodzenie i wypełniony grafik, stałe wsparcie asysty stomatologicznej, komfortowe wprowadzenie, zapoznanie ze standardami i procedurami, przyjemność pracy w nowoczesnym gabinecie...

  Dodane: dzisiaj

 • Lekarz Stomatolog (endodoncja pod mikroskopem)

  Firma: LUX MED Sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Sosnowiec

  Praca w Centrum Stomatologicznym LUX MED. My zadbamy o: konkurencyjne wynagrodzenie i wypełniony grafik, stałe wsparcie asysty stomatologicznej, komfortowe wprowadzenie, zapoznanie ze standardami i procedurami, przyjemność pracy w nowoczesnym gabinecie...

  Dodane: dzisiaj

 • Asystent projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej

  Firma: ARINET sp. z o.o.

  Lokalizacja: śląskie/ Gliwice

  Opis stanowiska: Do głównych zadań pracownika na stanowisku Asystent projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej będzie należeć wykonywanie dokumentacji konstrukcji stalowych dla energetyki przy pomocy oprogramowania Advance Steel. Projekty realizowane na...

  Dodane: dzisiaj

 • Młodszy Operator maszyn (k/m)

  Firma: STOKSON Spółka Jawna Henryk Stokłosa i Wspólnicy

  Lokalizacja: śląskie/ Piekary Śląskie

  Oferta pracy skierowana jest do osób bez doświadczenia zawodowego, chcących podnosić swoje kwalifikacje. Opis stanowiska: Pomoc w obsłudze maszyn i urządzeń na hali produkcyjnej, Pomoc w zapewnieniu efektywnej pracy obsługiwanej maszyny, Czyszczenie i...

  Dodane: dzisiaj

Więcej ofert pracy

© 2017 - 2024 praca Katowice Wszelkie prawa zastrzeżone