Bezrobocie na Śląsku jest bardzo niskie i nawet mało doświadczone osoby mają szanse na stabilny etat. Jeżeli martwisz się tym, czy uda Ci się szybko znaleźć pierwszą pracę w Katowicach, to skorzystaj z naszych propozycji. Nie warto odkładać wejścia na rynek pracy – mowa nie tylko o zdobywaniu doświadczenia zawodowego, ale też o niezależności i budowaniu kontaktów zawodowych. Pomysłów na pracę dla uczniów lub studentów naprawdę nie jest mało.
Oto przykładowe rozwiązania i miejsca, gdzie warto szukać ofert:
1. Biuro Karier
Tu można znaleźć ogłoszenia o praktykach oraz płatnych stażach. To sposób, by zdobywać doświadczenie w wyuczonym zawodzie.
2. Rozglądaj się
Ogłoszenia o pracę często są wywieszane na witrynach sklepowych. Jesteś w kawiarni lub w restauracji? Zawsze możesz spytać o to, czy zespół nie potrzebuje wsparcia. Nie każdy pracodawca inwestuje w promowanie ogłoszeń w internecie. Tak więc sposobem na znalezienie dorywczej pracy może okazać się spacer po okolicy lub po centrum miasta.
3. Rekomendacje
W wielu firmach działają systemy płatnych poleceń. Nie zaszkodzi popytać o oferty pracy wśród swoich znajomych. Być może ktoś o czymś słyszał, a przy okazji może to oznaczać obustronną korzyść.
4. Praca zdalna
Telepraca to dzisiaj coraz popularniejsze rozwiązanie. Swoje obowiązki wykonują zdalnie m.in. programiści, specjaliści SEO, redaktorzy, tłumacze oraz księgowi. Praca przez Internet to opcja bardzo wygodna – w końcu grafik jest elastyczny, a ograniczenie kontaktów ze współpracownikami, to dla wielu osób mniejszy stres. Jeśli jesteś znakomicie zorganizowany i samodzielny, warto pomyśleć na serio o takiej opcji.
5. Wyjazd za granicę
To także niezły sposób na zarobienie pierwszych pieniędzy. Najłatwiej o zatrudnienie na terenie Europy Zachodniej np. przy pracach sezonowych (w ogrodnictwie lub rolnictwie) lub na magazynie bądź na produkcji. Poza tym wielu młodych ludzi wyjeżdża w celach zarobkowych do znanych kurortów, gdzie latem jest zwiększone zapotrzebowanie na pracowników takich sektorów jak zakwaterowanie czy gastronomia.
Zakres obowiązków: Stałe utrzymanie sprawności technicznej maszyn i urządzeń na terenie zakładu produkcyjnego. Wykonywanie planowych przeglądów/serwisów. Identyfikowanie nieprawidłowości. Wymiana lub naprawa elementów uszkodzonych. Udział w...
Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: tworzenie symulacji zrobotyzowanych gniazd roboczych z wykorzystaniem Process Simulate lub Delmia; programowanie robotów przemysłowych w trybie offline w standardach Automotive; zarządzanie oraz tworzenie...
Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: prefabrykowanie szaf elektrycznych zasilających oraz sterowniczych, prowadzenie dokumentacji list materiałowych, realizację projektu w oparciu o dokumentację techniczną oraz standard klienta, raportowanie...
Zakres czynności: Nadzór nad zespołem wykonującym łączenia taśm przenośnikowych metodami: łączenie „na zimno”, łączenie „na gorąco”, łączenie „palczaste”; Organizacja i kontrola prac serwisowych i warsztatowych, w tym remontów oraz napraw...
Najlepiej popytać wśród znajomych.
To dobry pomysł. Jeśli przez znajomości się nie uda, warto szukać ofert w Internecie.
Ja znalazłam pierwszą pracę dzięki bezpośredniemu kontaktowi z firmą, w której chciałam podjąć zatrudnienie.
To świetnie